Aktuálně / Články

Klademe důraz na dostatečnou tloušťku jednotlivých dílů hrobu (rámů, nápisové desky,..) a na kvalitní montáž. Při stavbě vše kotvíme ocelovými vingly, nápisovou desku usazujeme na čep.

Smrt. Téma, o kterém se nehovoří. Avšak pozůstalí potřebují pomoc a podporu. Mnohým se této podpory nedostává. Hlavním zdrojem podpory by měli být naši nejbližší, nicméně ti často nevědí, jak se k nám v této situaci chovat a tudíž se nám raději vyhýbají. Smrt je považována za něco hrozného, tragického, negativního, nepatřičného. Proto je tak těžké...

Hrobník / hrobnice Kateřina Gumanová své služby hrobníka nabízí v rámci celého Česka, nejvíce však působí v Praze a Středočeském kraji. Jak se k této práci dostala a co vlastně celé dny dělá? Nakoukněte společně s námi a Kateřinou do zákulisí hrobnictví.

Rodina Fafkových se během druhé světové války významně zapojila do domácího protiněmeckého odboje a poskytovala důležitou pomoc československým parašutistům ze skupiny ANTHROPOID. Československá obec legionářská, na podnět paní Kateřiny Bucher Jaré, adoptovala jejich opuštěný hrob na Malvazineckém hřbitově a uvedla jej do důstojné podoby. Ačkoliv...

Jarina Žitná. Sestra sokolka, která celý svůj život zasvětila rozvoji tělovýchovy, sestra s velkým "S", která do poslední chvíle byla aktivní a činorodá, sestra, která zasluhuje velký obdiv a úctu. Jarinu znají sokolové nejen ve všech našich župách, ale i v celém "sokolském" světě v Evropě, v Americe i Austrálii.

Rodina Kočkových pohřbila dalšího ze svých synů. A šlo o velkolepé poslední rozloučení, které na tři hodiny omezilo dopravu v centru Prahy.